Menu
Poznaj Toruń

Wycieczki po Toruniu z rejsem po Wiśle

W Toruniu koniecznie trzeba doświadczyć kontaku z Wisłą! Przecież to Wisła - stanowiąca toruńskie okno na świat - była od początku źródłem niesłychanego rozwoju i dobrobytu Torunia.
To właśnie nadwiślańskie położenie Torunia gwarantowało sukces tego miasta, które już w XIV w. licząc ok. 20 tys. mieszkańców należało do wąskiego grona największych i najbogatszych miast w Europie środkowej.
To Wisła jako droga wodna łącząca Toruń z Królestwem Polskim z jednej oraz z Europą północną i zachodnią przez Bałtyk z drugiej strony stanowiła od początku źródło fenomenalnego rozwoju i dobrobytu Torunia.


Od początku swojego istnienia Toruń, leżąc nad Wisłą związany był z wodą. Wręcz jego niesłychanie dynamiczny rozwój i dobrobyt uzależniony był od wody - od kontaktów gospodarczych i kulturalnych, które możliwe były dzięki wodzie - Wiśle i Morzu Bałtyckiemu. To właśnie tymi drogami wodnymi torunianie żeglowali swoimi statkami i w ramach potężnego związku hanzeatyckiego prowadzili ożywione bezpośrednie kontakty z miastami północnej Europy, od Londynu przez Flandrię, Skandynawię i północne Niemcy. Nad Wisłą znajdował się ruchliwy port, który w średniowieczu przyjmował statki morskie i miał szczególnie duże znaczenie do czasu, aż w końcu XIV w. roli tej nie przejął Gdańsk. 

 

Rejs statkiem po Wiśle

 
Rekreacyjny rejs jednym ze staków po Wiśle to doskonała forma relaksu po wędrowaniu po mieście, ale też to idealny sposób na zobaczenie Torunia z perspektywy takiej, z jakiej widzieli miasto dawni żeglarze, kupcy i flisacy.
Standardowy rejs trwa ok. 45 min.
► Szczegóły >>>
 

Rejs łodzią na Kępę Bazarową

 
Rejs po Wiśle może też stanowić część wybranej trasy zwiedzania miasta z przewodnikiem. Wówczas płyniemy w towarzystwie przewodnika i jego opowieści na historyczną wyspę Kępę Bazarową, gdzie nie tylko widok na wspaniałą nadwiślańską panoramę średniowiecznego Torunia.
► Zapytaj o szczegóły: 
biuro@przewodniktorun.eu
tel. 660 061 352
 

Rejs łodzią flisacką na zamek Dybów

 
Przeprawiamy się drewnianymi, tradycyjnymi łodziami na kujawski brzeg Wisły. Tam w pobliżu ruin Zamku Dybowskiego (ufundowanego w XV wieku przez króla Władysława Jagiełłę) bierzemy udział w zabawach rycerskich i plebejskich.
► Szczegóły >>>

 

Zamów przewodnika